الإمامُ عليٌّ عليه السلام : الإِيثارُ أعلَى المَكارِمِ. امام على عليه السلام : ايثار ، عالى ترين خصلت اخلاقى است . غرر الحكم : 986 ، عيون الحكم والمواعظ : ص 19 ح 91 .
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > نخستین مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانش روز شنبه توسط ستاد بزرگداشت شهید سردار سلیمانی در جوار مرقد شهدای گمنام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.
 


 

مراسم سالگرد شهید سردار سلیمانی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد

نخستین مراسم سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و یارانش روز شنبه توسط ستاد بزرگداشت شهید سردار سلیمانی در جوار مرقد شهدای گمنام دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار شد.

به گزارش وبدای دانشگاه عشلوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا؛ این مراسم با آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد و در ادامه، دکتر "حمیدرضا خانکه" رئیس دانشگاه ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و رحلت آیت الله مصباح یزدی از خادمین ولایت و تسلیت ایام فاطمیه (س)، گفت؛ ان شاالله شهید سلیمانی و یارانش مسیری که شروع کردند و مسیری که طی کردند، رهگشای همه ما باشد، تشکر از همه دست اندرکاران این برنامه دارم.

  وی در ادامه با اشاره به رشادت های شهید سردار سلیمانی و اینکه تا لحظه آخر با توجه به اینکه بارها توسط مقام معظم رهبری تحسین شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند و به درجات نظامی عالی رسیدند، ولی عافیت طلبی را دستور کار قرار ندادند و خود را سرباز وطن می دانستند و از مهم ترین نعمت  یعنی سلامتی خود گذشتند و چه افتخاری برای انسان بالاتر از این هست که سرباز وطن باشد و اگر از خود گذشتگی های این سربازان وطن نبود، الان ما در چنین شرایطی قرار نداشتیم.

  شهید سردار سلیمانی متعلق به جامعه بشری است که آزاده بودن و آزادگی را پیشه خود قرار دادند و باید به نسل های کنونی و نسل های آینده بگوییم این جامعه از سردارانی مثل شهید سلیمانی خالی نشده است و آرزوی سلامتی برای رهبرمعظم انقلاب اسلامی، مسئولین نظام و دفع توطئه های دشمنان و رفع بیماری کرونا از این مرز و بوم را دارم.

   در ادامه سردار رضایار رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان گفت؛ امروز 13 دیماه سالروز شهادت ده نفر از بهترین یاران ولایت در یک حادثه عجیب در فرودگاه بغداد است که توسط رژیم استکباری آمریکا به شهادت رسیدند.  اتفاقات بسیار مهمی بعد از شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش رقم خورد و برجستگی های این شهید والا مقام باعث شد تا شهید سلیمانی تبدیل به مکتب سلیمانی شود و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) ایشان را در تراز مکتب انقلاب می دانند و به چشم یک فرد نگاه نمی کنند و عنوان یک مکتب معرفی می نمایند، در این راستا دانشگاه و دانشگاهیان چه رسالت هایی میتوانند داشته باشند به مکتب شهید سلیمانی به عنوان یک مدرسه درس آموز نگاه کنیم.

  وی در ادامه اشاره ای به 40 سال رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه های ملی و بین المللی پرداخت و افزود، کنگره آمریکا قانونی به نام قانون مقابله با نفوذ ایران در نیمکره غربی عالم را تصویب کرد که یکی از بندهای آن جلوگیری از فعالیت های نیروی قدس ایران بود، ترامپ در تبریک نوروزی سال  96 خود به مردم ایران این اشاره را داشت که کوروش شما چه آرمان هایی داشت و با اشاره به اینکه برای تشکیل داعش 7000 هزار میلیارد دلار هزینه شد ولی سردار سلیمانی با 16 میلیارد دلار توانست پیروز شود و فرش قرمز زیر پای ایرانیان پهن شد.

  وی درادامه افزود؛ هر حاکمیتی برای مقوله امنیت ملی منابعی را تعریف می کند، قلمرو و افق و گستره دید را حاکمان آن قلمرو تعیین می کنند، کشورهای استکباری منابعشان را در دنیا می بینند، اگر ما دفاع از محرومین و مظلومین را در دنیا مطرح کردیم، این خواسته دین ما است و نجات بشریت و گسترانیدن عدالت از آرمان های ما بوده و خواهد بود.

 سردار رضایار تصریح کرد: در سال های گذشته امنیت ملی فقط دفاع نظامی تعریف می شد، ولی در حال حاضر امنیت ملی تعریفش قدرت ملی، قدرت علمی، قدرت نظامی، قدرت سیاسی، قدرت اجتماعی و... می باشد، ما باید در این عرصه خود را به حدی برسانیم که در تراز مکتب شهید سلیمانی قرار بگیریم و در همین راستا مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود می فرمایند، در 50 سال بعد، انقلاب اسلامی جوری باشد که دنیا بتواند با زبان فارسی صحبت کند و بعد از انقلاب اسلامی،  نظام اسلامی، دولت اسلامی و تمدن نوین اسلامی را مطرح می نماید و باید بتوانیم به این اهداف دست پیدا کنیم  و تا خودمان را در هر مسئولیتی که هستیم به این تراز انقلابی نرسانیم، این مهم به دست نمی آید.

   وی با اشاره به توصیه رهبر فقید اسلام حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که فرمودند حکومت از منظر من یعنی حاکمیت فقه برای پاسخگویی به همه نیازهای مادی و معنوی جامعه، فقه را در دانشگاه ها در چه ترازی پیاده سازی نمائیم تا خروجی علمی، آموزشی و پژوهشی به عنوان تراز مکتب انقلابی ما قرار بگیرد، با تأسی از راه شهید والا مقام سردار حاج قاسم سلیمانی میتوانیم در عرصه های ملی و بین المللی به آن قدرت آرمانی برسیم و در همه عرصه ها  پیروز و موفق باشیم.

   این برنامه با مداحی کربلایی سعید عباس زاده ذاکر اهل بیت (ع) به پایان رسید، بعد از این مراسم برگزاری مسابقه وصیت نامه شهید سلیمانی توسط بسیج جامعه پزشکی دانشگاه به صورت مجازی برگزار شد.

  گفتنی است؛  نخستین مراسم گرامی داشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی با مشارکت معاونت فرهنگی- دانشجویی، بسیج جامعه پزشکی دانشگاه، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و با حضور هیات رئیسه دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه، رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان، رئیس بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ، و جمعی از اساتید و کارکنان در جوار مرقد شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد که با فضاسازی محیط و فایل تصویری وصیت نامه سردار در قالب  40 عکس نوشته و پخش وصیت نامه شهید سلیمانی همراه بود.

1399/10/14  -  ١٤:٣٢ / شماره خبر : ١٨١٩٠ / تعداد نمایش : 44


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیکتابخانه مرکزیچارت سازمانینقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences