الإمامُ عليٌّ عليه السلام : الإِيثارُ أعلَى المَكارِمِ. امام على عليه السلام : ايثار ، عالى ترين خصلت اخلاقى است . غرر الحكم : 986 ، عيون الحكم والمواعظ : ص 19 ح 91 .
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > ایجاد فرهنگ مهدویت در جامعه دانشگاهی ضروری است
 


 

استاد کارگروه سپیده ظهور:

ایجاد فرهنگ مهدویت در جامعه دانشگاهی ضروری است

ایجاد فرهنگ مهدویت در جامعه دانشگاهی موضوعی اساسی و زمینه ساز ارتقا فرهنگی دانشگاهیان است.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی رجبی استاد حوزه مهدویت در کارگروه سپیده ظهور گفت: هدف از کارگاه سپیده ظهور با موضوع مهدویت،که در فصل رویش ۳ برگزارشد بالا بردن شناخت و معرفت خودمان و افراد نسبت به امام زمان عج ا..است و هر چقدر با مسئله ظهور و مشکلات نزدیک به عصر ظهور واقف باشیم و خودمان را نزدیک‌تر به این امر ببینیم از مفهوم انتظار نتایج بهتری خواهیم گرفت.
وی اظهارداشت: انتظار در دنیا و زمان ما و از سویی حوادث و اتفاقات عصر ظهور بیانگر این است که ما خود را به امر عظیم ظهور نزدیک می بینیم و به این دلیل باید مباحث مهدوی را با دقت نظر بیشتری در نظر بگیریم.
رجبی افزود: موضوعاتی نظیر علت تاخیر ظهور، جایگاه امام معصوم در نظام هستی، نقش زنان در زمینه سازی ظهور، سبک زندگی منتظران ظهور، نشانه های ظهور امام، اهداف میانی و نهایی ظهور امام عصر عج ا.‌. در کارگروه سپیده ظهور با موضوع مهدویت با دانشجویان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی گفت: آشنایی با فرهنگ مهدویت، مصونیت بخشی به جامعه است و مسئله ظهور مثل ساختن کشتی نوح است وطبق حدیث پیامبر هرکسی برکشتی سوار شود نجات می یابد ، دنیای امروز نیز دنیای فتنه و آشوب هاست که حوادث ناگوار نسل جوان را در معرض خطر قرار داده و برای پیوستن به کاروان نجات اهل بیت علیهم السلام باید فرهنگ مهدویت در جامعه را نهادینه کنیم.
رجبی افزود: نشست هایی برای افزایش معرفت نسبت به امام زمان عج ا‌... و معارف در رفع شبهات دانشجویان مناسب است و از آنجا که اعتقاد داریم شک مقدمه یقین است باید شبهات نسبت به مسئله ظهور امام زمان عج ا‌.. را برطرف کنیم تا با افزایش معرفت در قالب کار جمعی به اهداف اصلی دست پیدا کنیم.
استاد حوزه مهدویت در ادامه بیان داشت:خوشبختانه دانشجویان امروز چیزی از دانشجویان گذشته کم ندارند و علیرغم سیاه‌نمایی ها می‌بینیم که معرفت و آگاهی نسل جوان رو به رشد است و در عرصه خدمت رسانی عمومی، کارهای جهادی و اجتماعی حضور فعال قشر مذهبی و دانشجویان تحصیلکرده زبانزد خاص و عام است.

وی افزود: زمینه بروز و ظهور جوان انقلابی و مجاهد امروز بیشتر از جوانان دهه پنجاه و شصت است و این جوانان نقش آفرین می توانند انشالله در زمینه سازی ظهور نیز موثر باشند.
رجبی در زمینه سازی ظهور امام زمان عج ا..، ایجاد معرفت و شناخت نسبت به امام زمان،شناختن و دقیق شناساندن امام عصر را ضروری دانست.

وی در پایان گفت: در این کارگروه ها از مهرماه طی هفت جلسه شاهد‌ استقبال دانشجویان بودیم و با ارسال سوال های صوتی، مباحث مطرح شده و با شکل گیری مباحث و سوالات دانشجویان به صورت گفتگو محور موضوعات خوبی را به مخاطبان ارائه نمودیم .

1399/09/26  -  ١٠:٥٩ / شماره خبر : ١٨٠١٥ / تعداد نمایش : 45


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیکتابخانه مرکزیچارت سازمانینقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences