الإمامُ عليٌّ عليه السلام : الإِيثارُ أعلَى المَكارِمِ. امام على عليه السلام : ايثار ، عالى ترين خصلت اخلاقى است . غرر الحكم : 986 ، عيون الحكم والمواعظ : ص 19 ح 91 .
دوشنبه ١١ اسفند ١٣٩٩
صفحه اصلي > اخبار 
اخبار > بحث تربیت و خودشناسی حوزه مغفول در کارهای فرهنگی است
 


 

استاد کارگروه سفر در سرزمین وجود:

بحث تربیت و خودشناسی حوزه مغفول در کارهای فرهنگی است

بحث تربیت و خودشناسی مبحث مغفولی در کارهای فرهنگی و فعالیت های گروه معارف است که ریشه بسیاری از مباحث است .

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، حجت الاسلام و المسلمین سید وحید معتمدی سخنران کارگروه سفر در سرزمین وجود گفت: کارگروه هایی که در فصل رویش و توسط دفتر نهاد رهبری دانشگاه تشکیل شده مباحث خوبی را مطرح می کند که در کارگروه سفر در سرزمین وجود با محتوایی تربیتی و اینکه انسان موظف است به تربیت خود بپردازد با دانشجویان مباحثه می شود.

وی بیان کرد: در این کارگاه به مباحثی نظیر تعلیم و تبلیغ، فرق تعلیم و تربیت و مهندسی وجود و هستی پرداخته شده است و از آنجا که شناخت انسان به خود مقدمه تربیت صحیح و همه جانبه هست به موضوع انسان شناختی و شناخت انسان پرداخته شده است.
استاد کارگروه سفر در سرزمین وجود فصل رویش ویژه دانشجویان در ادامه افزود: معرفت نفس و خودشناسی موضوعی کلی و مهم در دین و عقل است که در گام اول به آن پرداختیم و با توجه به اینکه وجود انسان مانند یک جهان و کشور، دارای ابعاد مختلف و زوایای متفاوت است و انسان باید آن را بشناسد تا در جهت خودشناسی گام بردارد موضوعات گوناگونی را به دانشجویان ارائه نمودیم.

وی همچنین درخصوص فعالیت کارگروه سفر در سرزمین وجود گفت: در این کارگروه ها که با استقبال دانشجویان مواجه هستیم با ارسال سوال ها و صوت های سه دقیقه ای مباحث مطرح می‌شود و دانشجویان به صورت گفتگو محور مباحث را ادامه خواهند داد .

معتمدی افزود: در این کارگروه ها با توجه به زمان محدود، آشنایی با مباحث پایه ای اجمالی است و در صورت علاقه مخاطبین می‌توانیم کارگروه ها را ادامه دهیم .
حجت الاسلام و المسلمین معتمدی گفت: بحث تربیت و خودشناسی موضوع ریشه‌های کارهای فرهنگی و فرآیندهای گروه معارف است که باید به آن پرداخته شود.
وی تصریح کرد: کارهای فرهنگی معمولاً به صورت سطحی پیش می رود و اگر بتوانیم با هدف تربیت مباحث فرهنگی را عمیق و جامع پیش ببریم شاهد کارهای اخلاقی تاثیر گذار و همه جانبه در میان دانشگاهیان خواهیم بود.
گفتنی است طرح مجازی سفر در سرزمین وجود با بررسی مباحث خودشناسی و‌تربیتی طی ۷ جلسه و تا پایان پاییز به کار خود پایان خواهد داد.

1399/09/26  -  ٠٩:٤٧ / شماره خبر : ١٨٠٠٩ / تعداد نمایش : 20


خروج
دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیکتابخانه مرکزیچارت سازمانینقشه سایت

Copyright © 2009 U.S.W.R - All rights reserved .University of Social Welfare and Rehabilitation Sciences